[Spisy właścicieli dworów i cz.szl. w par. Winnica 1777-1786]

Dziedzice na Mazowszu
Nazwa własności Parafia, gm. Typ dzierżawy Rok wpisu Nazwisko i imię Rok ur-zg Uwagi
Anielin Gzy właściciel cz. 1909 Gogolewski Romuald - -
Arcichowo Serock dziedzic 1646 Arcichowski Piotr i Katarzyna - Katarzyna z Łęczewa
Baboszewo loco dziedzic 1780 Wołowski Michał i Eleonora - synowie: Stanisław, Paweł, Aleksander;
Bartoldy przasn. syn dzierż.cz - Bartold Antoni 1800 -
Begno Szyszki dziedzic 1771 Ostaszewski Antoni - sprzedał Antoniemu Zielińskiemu, 1814 Teodora z siostrami Zielińskimi (jak Ostaszewo)
Begno Szyszki dziedzic 1817 Wołłowicz - -
Begno Szyszki dziedzic 1883 Tyski Ludwik 1819 z. Emilia Mossakowska
Biedrzyce Starawieś Gąsewo dzierż.cz - Biedrzycki Jan ca.1805 -
Biedrzyce Starawieś Gąsewo dzierż.cz - Budny Wawrzyniec ca.1797 -
Bielany Winnica dwór 1781 Zalewski Grzegorz - ż. Brygida; podstarości Grąbczewski z ż.Katarzyną
Bielany Winnica dziedzic 1817 Zalewski - -
Bielany Winnica dziedzic 1846 Ostaszewski Wojciech - -
Bielne Klukowo dzierż.cz 1839 Gnatowski Franciszek ca.1815 ?Grotowski
Bielne Klukowo dzierż.cz - Grączyński Feliks - -
Bilne Błonie właściciel cz. - Grąbczewski Stanisław 1843 -
Biskupice N. Miasto właściciel cz. 1909 Rudnicki Mieczysław - -
Błędostowo Pokrzywnica dziedzic 1770 Mokrski Teodor i Rozalia - -
Błędostowo Pokrzywnica dziedzic 1817 Łempicki Józef - -
Bogate loco dziedzic 1866 Narzymski Józef - Pałac należał przez 300 lat do tej rodziny
Bogate loco dziedzic - Narzymski Jakub 1808 -
Bogate loco dziedzic - Narzymski Stefan 1807-1868 -
Bogate loco dziedzic w 1866 Światłowski Stanisław - do 1880r.
Bogate loco dziedzic w 1880 Jankowski Konstanty - po nim syn Metodiusz, Kołakowscy, Kliccy
Borkowo Cieksyn właściciel cz. 1909 Wyrzykowski Edmund - -
Borze Marcysie Gzy dzierż.cz 1842 Chodkowski Antoni 1804 oraz Pomaski Franciszek
Borze Marcysie Gzy dzierż.cz 1852 Burzlicki Tomasz 1803 -
Borze Przechy Gzy dzierż.cz 1782 Nieszobędzki Wawrzyniec - ż.Jadwiga
Borze Przechy Gzy dzierż.cz 1782 Mieszkowski Mateusz - ż.Marianna
Borze Przechy Gzy dzierż.cz 1782 Żbikowski Tadeusz - ż.Zofia
Borze Przechy Gzy dzierż.cz 1852 Pomaski Franciszek 1801 -
Borze Przechy Gzy dzierż.cz 1852 Wyrzykowski Józef 1810 włodarz
Borze Przechy, Marcisze Gzy właśc. cz. 1846 Żbikowska Joanna z d. Grąbczewska - całość Żbikowski Franciszek
Borze Strumiany Gzy dzierż.cz 1782 Żebrowski Wojciech - ż.Marianna
Borze Strumiany Gzy dzierż.cz 1782 Wiśniewski Antoni - ż.Małgorzata
Borze Strumiany Gzy dzierż.cz 1782 Burski Józef - ż.Marcella
Borze Strumiany Gzy dzierż.cz 1782 Burski Piotr - ż.Barbara
Borze Strumiany Gzy dzierż.cz 1905 Markowski H. - -
Borze Strumiany Gzy dzierż.cz do 1830 Jędrzejewski Józef - po 1846 całe dobra
Borze Strumiany Gzy właściciel cz. 1909 Klonowski Mikołaj - -
Borze Taraty Gzy dzierż.cz 1782 Żebrowski Antoni - ż.Marianna
Borze Taraty Gzy dzierż.cz 1782 Burski Bonifacy - ż.Helena
Borze Taraty Gzy dzierż.cz 1782 Milewski Wojciech - ż.Elżbieta
Borze Taraty Gzy dzierż.cz 1782 Kondracki Ignacy - ż.Zofia
Brodowo Bomboły Winnica dwór 1785 Gąsiorowski Stefan - ż.Marianna
Brodowo Bomboły Winnica dziedzic 1817 Gąsiorowski - -
Brodowo Kuce Winnica dwór 1777 Uzdowski Jan - ż.Apolonia
Brodowo Kuce Winnica dwór 1777 Wąsowski Szymon - ż.Kunegunda
Brodowo Kuce Winnica dwór 1781 Pruski (Bruski?) Maciej - ż. Agnieszka
Brodowo Wity Winnica dwór 1781 Mięsicki Jan - ż. Marianna, ekonom Antoni Chrzanowski;
Brodowo Wity Winnica dwór 1785 Grochowski Maurycy - ż.Marianna
Brodowo Wity Winnica właściciel cz. 1909 Skoroszewski Piotr - -
Bromin Nasielsk właściciel cz. 1909 Rzeczkowski Stanisław - -
Brulino Wielkie Klukowo dziedzic 1846 Gościcki Antoni - po Pawle
Bruliny Klukowo dziedzic - Gościcki Paweł zm.1842 rejent KCW
Brzózki Markowizna Mazowieck dziedzic 1846 Drągowska Scholastyka - -
Brzózki Markowizna Mazowieck dziedzic 1846 Drągowski Józef - -
Brzózki Markowizna Mazowieck dziedzic 1846 Rzymski Feliks - oraz Wojciech i Marianna
Brzózki Markowizna Mazowieck dziedzic 1846 Włostowski Jakub - -
Brzózki Markowizna Mazowieck dziedzic 1846 Z Konarzewskich Uszyńska - -
Butkowo Nowe pułt. dzierż.cz 1930 Orłowski Ludwik - -
Bylice pułt. syn dziedzica - Małkowski Kalist 1802 -
Chełchy Gąsewo dzierż.cz - Chełchowski Grzegorz ca.1770 -
Chełchy Dzierski przasn. dziedzic 1846 Milewski Piotr - oraz Paweł
Chmielewo Nas. właściciel cz. 1909 Kołakowski Wincenty - -
Chmielnik cz.Winnicy Winnica dziedzic 1707-12 Komorowski Józef - -
Chmielnik Wola Krzynowłoga dzierż.cz - Borkowski Leonard 1820 s. Stanisława
Chojny Wąsewo dziedzic 1846 Zieliński Piotr - -
Chojny Stare nom.A Szczepankowo dziedzic 1846 Chojnowski Łukasz - 4/5 cz.
Chojny Stare nom.A Szczepankowo dziedzic 1846 Zaorski Wincenty - 1/5 cz.
Chojny Śmisie A Szczepankowo dziedzic 1846 Gałązka Wojciech - -
Chojny Śmisie A Szczepankowo dziedzic 1846 Żabiński Ignacy - -
Chruściele Gołymin właściciel cz. 1909 Kleniewski Jan - -
Chrzanowo pułt. syn dziedz. - Ojrzyński Stanisław 1806 -
Chrzcynno Nasielsk dziedzic 1817 Dąmbscy graffowie - 1838-46 Koźmiński Józef; Kurtz do 1910;
Chrzcynno Nasielsk właśc. cz. 1910 Rościszewski Feliks - 1932-44 jego syn Zdzisław;
Chwalibogi Cieksyn dzierż.cz 1833 Gocłowski Jan - -
Cibory Witki Łomża dzierż.cz 1846 Milewski Wincenty - -
Ciechanów loco syn właśc. gruntu - Bogusławski Nikodem 1798 -
Cieciorki Sochocin właściciel cz. 1909 Kleniewski Jan - -
Ciemniewko loco dziedzic do 1837 Konarzewski Andrzej - także Mikołaj i Brygida
Ciemniewko loco dziedzic od 1838 Majewski Tomasz - -
Cwaliny Wlk. nom.A Łomż. dzierż.cz 1846 Dąbrowscy - -
Czajki folw. Nasielsk właściciel cz. 1909 Klonowski Walenty - -
Czarnostowo - właściciel cz. 1909 Gniazdowski Karol - -
Czartoria Krzyki Wydzgi Miastkowo dziedzic 1846 Skodzki Antoni - oraz Tomasz
Czartoria Krzyki Wydzgi Miastkowo dziedzic 1846 Żebrowska Franciszka - -
Czarzaste Chodubki ciech. właśc. cz. 1755 Ulatowski Andrzej - -
Czernice Borowe loco właściciel cz. 1909 Kleja Dobrosław - -
Dąbrowa Zabłotna Dąbrowa Wlk. dzierż.cz 1846 Dąbrowscy - -
Dembinki al. Dębinki Szyszki dziedzic - Zielińscy - -
Dębinki Szyszki dziedzic 1817 Zieliński - -
Dębinki Szyszki syn właśc. wsi - Dybowski Aleksander Napoleon 1811-1862 -
Dobrołęka Maćki ostr. gm. Kruki dzierż.cz 1846 Borkowski Adam - -
Domosław Winnica dwór 1777 Głodowski Grzegorz - ż.Elżbieta
Domosław Winnica dwór 1781 Głazowski - ż. Marianna
Duchniki; Poniaty- Winnica dziedzic 1817 Tański - -
Dziarnowo - właściciel cz. 1909 Tański Adam - -
Dzielino przasn. dzierż.cz 1846 Dzieliński Stanisław - oraz Mateusz, Józef
Dzierząźnia Skołatowo dziedzic 1732-59 Krasińska Barbara z Zielińskich - ż. Antoniego Krasińskiego, kaszt. zakr., poses.wójt
Gadowo Cieksyn właściciel cz. 1909 Wyrzykowski Edmund - -
Gaj Szyszki dziedz.cz 1853 Waśniewski Jakub 1823 -
Gaje Nasielsk właściciel cz. 1909 Olszewski Sylwester - -
Galomin - właściciel cz. 1909 Żółtowski Władysław - -
Gałązki Milewo biebrza dziedzic 1846 Milewski Franciszek - oraz Józef, Jan, Teodor, Piotr
Garnowo Gołymin dziedzic 1781 Wołłowicz - Skierdy, Kowalewski, Ruszkowo
Garnowo Kowalewskie Gołymin właściciel cz. 1909 Szlajm Boruch - -
Garnowo Nowawieś Gołymin posesor dzierż.cz. 1857 Milewski Julian Anastazy 1815 ż. Marianna Pruszkowska
Garnowo Starawieś Gołymin dziedz.cz 1850 Rakowski Fabian 1810 ż. Tekla Ślaska, wd.?
Garnowo Starawieś Gołymin dziedzic 1845-8 Purzycki Mikołaj 1794 ż. Tekla z Laskich? (Ślaskich), nom.A, B - na licytacji TKZ w 1864;
Gawłowo Cieksyn właściciel cz. 1909 Zaborowski Witold - -
Gawłówko Cieksyn właściciel cz. 1909 Zaborowski Witold - -
Gąseczyn Szyszki dziedz.cz 1848 Purzycki Józef 1826 -
Gąsewo Maków admin. i dzierż. wsi 1796 Gutowski Szymon - ślub z Gertrudą Miecznikowską / Gołymin
Gąsiorowo loco dziedzic 1817 Kordowski Józef - -
Gąski ostr. hipoteka 1846 Grąbczewski Józef - -
Gąsocin Sońsk dzierż.cz do 1803 Bobiński Jan - do 1814 Zieliński Antoni
Glinice Misięta Winnica właściciel cz. 1909 Domański Feliks - -
Glinice Wlk. Winnica dwór 1777 Kozłowski Ignacy - ż. Józefa
Glinice Wlk. Winnica dwór 1781 Kurłowski Ignacy - ż. Marianna
Glinice Wlk. Winnica dziedzic 1817 Mieszkowski - -
Glinki Oleksy ostr. dzierż.cz 1846 Borkowski Antoni - oraz Szymon, Jakub
Gładczyn Szl. Pniewo dziedzic 1845 Modzelewski Piotr Łukasz - do 1939; 1857 Henryk; 1862 Wiktor Aleks; 1907 Marian Henryk
Gładczyn Szl. Pniewo dziedzic 2poł.XVIIIw. Domański Maciej zm.1798 -
Głodowo Małe Nasielsk dziedzic 1846 Jaskułowski Kajetan - -
Gnaty Winnica dziedz.cz 1850 Głodowski Jakub 1822 ż. Emilia Ślaska
Gnaty Winnica syn dzierż.cz - Bober Wawrzyniec 1802-1875 -
Gnaty Dziwy Winnica dziedzic 1817 Gnatowski Michał - -
Gnaty Lewiski Winnica dwór 1781 Gnatowski Andrzej - ż.Marianna
Gnaty Lewiski Winnica dziedzic 1835 Gnatowski - -
Gnaty Lewiski Winnica dziedzic - Gnatowski Józef ca.1811 -
Gnaty Lewiski Winnica dziedzic - Gnatowski Tomasz ca.1801 -
Gnaty Szczerbaki Winnica dziedz.cz 1853 Turowski Jan 1833 ż. Józefa Ostaszewska
Gnaty Wiśniany Winnica dziedzic 1835 Gnatowski - -
Gnaty Wiśniany Winnica dziedzic - Gnatowski Piotr ca.1785 -
Gnaty Wiśniany Winnica dzierż.cz - Żebrowski Michał - -
Gnaty Zarazy Winnica dzierż.cz 1863 Gnatowski Michał ca.1806 ż. Balbina Żebrowska
Gocły Wąsewo dziedzic 1846 Zieliński Feliks - -
Godacze Klukowo syn właśc. wsi - Gostkowski Saturnin 1803 ur. Złotowo
Godacze Wielkie Klukowo dzierż.cz 1834 Borkowski Antoni 1799 brat Jakuba, Marianna Krajewska
Godacze Wielkie Klukowo dzierż.cz - Borkowski Antoni 1799 brat Jakuba s.Franciszka dz.cz.Wyrzyki Mł.
Godlewo Baćki Czyrzewo dzierż.cz 1846 Dąbrowski Roch - -
Golądkowo Winnica - po 1831 Gorczakow M. namiest. KP - w 20w. Hryniewicz
Golądkowo Winnica dwór 1777 Myśliński - ż.Zofia
Golądkowo Winnica dwór 1781 Krzykowski Michał - ż.Rozalia; Hudziewski ekonom 1783;
Gołębie pułt. dziedzic 1830 Gołębiewscy h. Gozdawa - -
Gołotczyzna Sońsk dziedzic 1846 Ostaszewski Józef - -
Gołymin loco dziedzic do 1835 Krasiński Wincenty gen. - -
Gołymin loco dziedzic od 1835 Dobiecki Wincenty 1787-1872 ?do 1846r; pułk.WP, s.Antoni i Helena Ruszkowska
Gołymin loco Naddzierż. ekonomii 1826 Dąbkowski Felicjan Feliks Paweł 1763 -
Gortaty Szyszki dziedzic 1817 Radzicki - -
Gostkowo Sońsk/Pałuki dziedzic do 1805 Grabowski Błażej - do 1827 Jan, później Paulina po m.Garlińska
Gostkowo Sońsk/Pałuki dzierż.cz 1846 Grąbczewska Katarzyna - -
Gostkowo Sońsk/Pałuki posesor dzierż.cz. 1846 Orłowski Jakub 1816 -
Gotardy Szyszki właściciel cz. 1909 Żmijewski Stanisław - zob. Gortaty
Górki Witowice Winnica dwór 1777 Buczeń Maciej - ż.Rozalia
Górki Witowice Winnica dziedzic 1817 Kędzierzawski - -
Górki Wielkie Winnica dziedzic 1817 Górecki Józefat - s. Antoniego i Franciszki Gosniewskiej
Grabowo Wielkie - właściciel cz. 1909 Obidziński Sympiliusz - -
Grąbczewo Wielkie v. Potyry - właściciel cz. 1909 Ciemniewski Marian - -
Grochy Gzy dziedzic 1817 Kamiński - -
Grochy Imbrzyki Gzy dziedzic 1846 Milewski Stanisław - Grąbczewski Wojciech
Grochy Imbrzyki Gzy właśc. cz. 1782 Żebrowski Jan - ż.Zofia
Grochy Imbrzyki Gzy właśc. cz. 1782 Grochowski Jan - ż.Elżbieta
Grochy Imbrzyki Gzy właśc. cz. 1846 Grąbczewski Wojciech - -
Grochy Krupy Gzy dziedzic 1846 Milewski Tomasz - -
Grochy Krupy Gzy dzierż.cz - Ruliński S. 1806 -
Grochy Krupy Gzy właściciel cz. - Niesłuchowski Stanisław 1806 -
Grochy Mieszki Gzy dzierż.cz 1782 Milewski Maciej - ż.Rozalia
Grochy Serwatki Gzy - 1841 Grochowski Grzegorz 1791 -
Grochy Serwatki Gzy dzierż.cz 1833 Grochowski Onufry 1809 ?s. Mateusza, Marianny
Grochy Serwatki Gzy dzierż.cz - Gnatowski Ignacy ca.1761 -
Grochy Starawieś Gzy dziedzic 1817 Łada - -
Grzybowo Lekowo? dziedzic do 1790 Gadomski Michał - Grzybów?
Gumienne Szyszki pisarz 1839 Ślubowski Zefiryn 1816 -
Gumowo Sulerzysz właściciel cz. 1909 Kosiński Andrzej - -
Guty Zegrze dziedzic 1817 Krasiński Józef hr. - -
Gzowo loco właściciel cz. 1909 Archutowski Teofil - -
Gzy Gzy dziedzic 1757 Wołłowicz starosta - -
Gzy Gzy dziedzic 1764 Bogusz Kazimierz - -
Gzy Gzy dziedzic 1764 Ciemieński Franciszek - -
Gzy Gzy dziedzic 1764 Wołłowicz Stanisław - do 1824, oraz Ks.Andrzej 1817
Gzy Gzy dziedzic 1863 Zieliński Hipolit 1827 s. Karola i Heleny Wołłowicz
Gzy Gzy dziedzic i pleban 1723 Bagieński Jan - zm.? 4.10.1775
Gzy Gzy Posesor cz. szl. 1757 Ciemieński cześnik - -
Gzy Gzy dwór 1782 Rzewnicki Baltazar - ż.Katarzyna
Gzy Gzy dziedzic 1757 Wołłowicz Andrzej 1750-1822 ur. Litwa, ks.
Gzy Gzy dziedzic - Gościcki - -
Gzy Gzy dziedzic XIXw. Krasnodębski - -
Gzy Kruki Gzy dziedzic 1757 Ciemieńska Marianna - z d. Ołdakowska
Humięcino - właściciel cz. 1909 Mieszkowski Kazimierz - -
Izbica Zegrze dziedzic 1817 Krasiński Józef hr. - -
Jabłeczniki Kość. loco właściciel cz. 1909 Godlewski Antoni i Władysław - -
Jabłeczniki Kość. loco właściciel cz. 1909 Sujkowski Tadeusz - -
Jabłeczniki Kość. loco właściciel dóbr - Mączeński Franciszek 1739 -
Jachronka Zegrze dziedzic 1817 Krasiński Józef hr. - -
Jackowo Nasielsk dziedzic 1920 Grzebski Feliks - -
Jackowo Nasielsk właściciel dóbr 1861 Waśniewski Jakub - folw. C
Jankowo Młodzianowo Nowogród dziedzic 1846 Jankowscy Wojciech i Paweł - nom.D
Jankowo Młodzianowo Nowogród dziedzic 1846 Rogiński Andrzej - nom.C
Jankowo Młodzianowo Nowogród dziedzic 1846 Staniszewski Maciej - nom.A
Jankowo Skarbowo Nowogród dziedzic 1846 Choromańska Barbara - nom.A
Jankowo Skarbowo Nowogród dziedzic 1846 Choromański Jan - oraz Katarzyna, Jacenty, Feliks / nom.A
Jankowo Skarbowo Nowogród dziedzic 1846 Wnorowski Jan - nom.B; oraz Piotr
Jarłuty przasn. syn dziedzica - Łebkowski Teodor 1802 -
Jaskłowo Nasielsk właściciel cz. 1909 Chojnacki Teofil - -
Jaskułowo nasielski dziedzic 1817 Ostrowski Aleksy - -
Jaskułowo nasielski dziedzic 1846 Jaskułowski Józef - oraz Joanna, Kazimierz, Leon, Aleksander
Jaskułowo Szyszki posesor dzierż.cz. 1848 Ślaski Feliks 1820 ż. Katarzyna Rembowska ur. 1828
Jurzynek Klukowo dziedzic 1770 Łempicki - cześnik
Jurzynek Klukowo dziedzic od 1739 Wojsław - -
Jurzynek Klukowo właściciel cz. 1909 Kaczyński Stanisław - -
Kacice pułt. właściciel cz. 1909 Sulej Stanisław - -
Kacice Pułtusk dziedzic do 1773 Jezuici - Łempicki Jan starosta różan.; 1905 Sulej Stanisław
Kaczyno ostr. syn dzierż.cz - Kaczyński Ignacy 1794 -
Kałęczyn Winnica właściciel cz. 1909 Wysakowski Józef - -
Kamieńczyk Borowy gm. Kutyłowo dzierż.cz 1846 Borkowski Józef - -
Kamionna Winnica dwór 1777 Bagieński Jan - Święcki ekonom; Bartold 1785
Kamionna Winnica dziedzic 1817 Tański Klemens - później Zofia z Kamińskich 1861;
Kamionna Winnica właściciel cz. 1909 Ciechomski Henryk - -
Karniewo loco dziedzic do 1783 Karniewski Kazimierz - później Franciszek
Karniewo loco syn dziedz. - Ropelewski Teofil 1794 -
Karniewo loco właściciel cz. 1909 Kaniewski Bolesław - -
Karniewo loco właściciel cz. 1909 Klonowski Stanisław - -
Kędzierzawice Nasielsk dzierż.cz 1930 Orłowski Teofil - -
Kędzierzawice Nasielsk właściciel cz. 1909 Dziewulski Józef - -
Kępa Płońsk dziedzic 1765 Młodzianowski Stanisław - komor.ziem.ciechan. 1765
Kęsy pułt. syn dziedz. - Perzanowski Roch 1802-1869 -
Kęsy Wypychy Gzy dziedzic 1846 Franciszek Dąbrowski - Andrzej i Julian Ostaszewski
Kikoły Pomiechówek posesor dzierż.cz. 1809 Ważyński Jan 1774 ż. Tekla Mierzyńska ur. 1784
Kleszewo Kleszewo właściciel cz. 1909 Rau Rudolf - -
Klukowo loco dziedzic do 1566 Klukowscy - potem Bilińscy; 2poł. XVIIIw. Wesslowie
Kolczyno Małe Gozdowo dzierż.cz p.XIXw. Kozłowski Kajetan - -
Komorowo Wąsewo dziedzic 1890 Zieliński A. - -
Komory Błotne Sońsk właściciel cz. 1909 Kamiński Władysław - -
Konarzewo Gołymin dziedz.cz 1856 Chmieleński Walerian 1812 ż. Antonina
Konarzewo Marcisze Gołymin dzierż.cz 1796 Smoleński Mateusz - ślub z Franciszką Ostaszewską /Gołymin
Konarzewo Rzeczki Gołymin właściciel 1777 Milewski Antoni 1732-1790 s.Stanisława, ż. Marianna Łazowska x1777;
Kosiny Bogurzyn dziedzic 1858 Rościszewski Aleksander 1834 -
Kosiny Bartoszewo Bogurzyn właściciel dóbr do 1821 Kosiński Izydor Wojciech - później Izabella z Kosińskich Kawięcka
Kosiny kapicze Bogurzyn właściciel dóbr do 1808 Kosiński Stanisław - -
Kosiorowo Szyszki posesor dzierż.cz. 1876 Jaroszewski Ignacy - ż. Helena Gumowska
Koszelew gost. syn dzierż.cz - Sumieński Leopold 1798-1862 -
Kościesze Szyszki dziedzic 1817 Gostkowski - -
Kościesze Szyszki dziedzic 1837 Mickiewicz Jan 1775 -
Kościesze Szyszki dziedzic 1868 Makomaski Felicjan 1834 ż. Joanna Rudowska ur.1838
Kościesze Szyszki dziedzic 1874-82 Morawski Józef - ż. Bronisława Łysieńska
Kościesze Szyszki właściciel cz. 1909 Ostrzyniewski Konstanty - i Ludwik
Kowalewice Szyszki dziedzic 1778 Rembowski Kazimierz - ż. Magdalena; współwłas. Komorowscy; Dwór Dąbrowscy 1912-39
Kowalewice Szyszki dziedzic 1817 Wołłowicz - -
Kowalewice Szyszki dziedzic 1856 Tarnowski Konstanty 1831 -
Koziegłowy pułt. syn dziedz. wsi - Biedrzycki Antoni 1792 -
Kozłowo Gzy właściciel cz. 1909 Markowski Olgierd - -
Kozłowo Gzy właściciel dóbr 1905 Mieszkowski - -
Kozłówka gm. Kozłowo właściciel folwark do 1835 Gromczewski, poseł - folw.
Koźniewko Szyszki dziedz.cz 1850 Klonowski Ignacy 1810 -
Koźniewko Szyszki dziedz.cz 1852 Koźniewski Florian - -
Koźniewko Szyszki dziedz.cz 1852 Miechowski Wojciech 1792 -
Koźniewko Szyszki dziedz.cz 1852 Rzeczkowski Jan 1824 ż. Franciszka Klonowska
Koźniewko Szyszki dziedz.cz 1850-2 Laskowski Joachim 1832 ż. Ludwika Klonowska
Koźniewko Szyszki dziedzic - Zielińscy - -
Koźniewo Szyszki dziedzic 1857 Gzowski Erazm 1792 -
Koźniewo Szyszki dziedzic 1884 Sendzimir Stanisław - ż. Maria Podczaska
Koźniewo Szyszki dzierż.cz 1835 Mieszkowski Feliks 1775 -
Koźniewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1838 Śmigielski Józef 1782 -
Koźniewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1845 Mościcki Marcin 1810 ż. Faustyna Pilitowska
Koźniewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1857 Lisiński Ludwik 1832 -
Koźniewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1872 Łęgiewicz Teofil - ż. Zofia Chamska; ur. trojaczki
Koźniewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1841-4 Mościcki Walenty 1808 -
Koźniewo Łysaki Sońsk dziedzic 1846 Nasierowski Antoni - Miecznikowski Józef, Orłowski Antoni, Koźniewscy
Koźniewo Łysaki Sońsk dzierż.cz 1846 Orłowski Antoni - -
Koźniewo Srednie Szyszki dziedzic 1817 Zieliński - -
Koźniewo Wielkie Szyszki dziedzic 1846 Pruszkowski Stanisław - wraz z rodziną
Koźniewo Wielkie Szyszki właściciel cz. 1909 Buchwejc Dawid - -
Krajewo Ćwikły Kołaki dzierż.cz 1846 Dąbrowski Józef - oraz Michał i Stanisław
Krajewo Wierciochy przasn. dzierż.cz 1846 Dzieliński Józef - -
Krasne loco dziedzic do 1783 Krasiński Jan hr. - -
Krasne loco dziedzic do 1808 Krasiński Adam hr. - -
Krasne loco dziedzic do 1838 Krasińska Joanna - później Ludwik Krasiński
Kraszewo loco właściciel cz. 1909 Borszewski Rajmund - -
Kraszewo loco właściciel cz. 1909 Grzybowski Jan i Julian - -
Kraszewo loco właściciel cz. 1909 Płoski Julian - -
Krępica Winnica właściciel cz. 1909 Wyrzykowski Józef - -
Kroczew loco dziedzic XIXw. Grąbczewski Paweł - ok. 1832 w Przewodowie, oficer WP
Kubice; Modzele- Klukowo dzierż.cz 1848 Żmijewski Antoni 1824 -
Kuce Winnica dziedzic 1817 Wołłowicz - -
Kuzy Konarzewo Gołymin ? dziedzic 1781 Karscy - Konarzewo Kuzy?
Lecharzewice Kościelna Wieś posesor dzierż.cz. 1845 Witowski Julian 1827 s. Józefa i Anastazji, dziedz.dóbr Krajenki
Leszno przasn. dzierż.cz 1930 Orłowski Antoni - -
Lgnąca Pokrzywnica dziedzic 1817 Cichocki - Sędzia Pokoju
Lubomin pułt. dziedzic 1849 Ujazdowski Kazimierz - -
Lubomin pułt. dziedzic - Jaroszewski Stanisław 1808 -
Lubomin pułt. dziedzic 1929-39 Mąkowski Henryk - dwór po 1935 do Mokrskich
Lubomin pułt. dziedzic od 1513 Popielscy - ok. 1793 Jaroszewski;
Lubomin pułt. właściciel cz. 1909 Wroński Stanisław - -
Łachany Nasielsk właściciel cz. 1909 Pajewski Józef - -
Łady Gzy dziedzic 1846 Ostaszewskie Teofila i Małgorzata - -
Łady Krajęczyno Gzy dzierż.cz 1782 Łada Franciszek - -
Łebki przasn. syn dzierż.cz - Bloch Walenty 1805 ur. Witkowice
Łempice Pokrzywnica dziedzic 1817 Łempicki Rafał - -
Łempice Wielkie Winnica dwór 1777 Łempicki Ignacy - -
Łęg gm. Majki właściciel 1920 Dziewanowski Wacław - -
Łopacin loco właściciel cz. 1909 Ostrzyniewski Konstanty - -
Łosie ostr. dziedzic 1846 Milewo Jan - oraz Józef
Łosowo Pokrzywnica dziedzic 1817 Majkowski - Mec. Tryb. Płock.
Łossowo Pokrzywnica właściciel cz. 1909 Jaworowski Bronisław - -
Łubienica pułt. właściciel cz. 1909 Dłużewski Jan - -
Łuszczewo N. Miasto właściciel cz. 1909 Engelbrech Wilhelm - -
Łuszczewo N. Miasto właściciel cz. 1909 Miłobędzki Antoni - -
Łysakowo loco Posesor cz. szl. - Koziorowski Jan ca.1781 -
Malonki Karniewo dziedz.cz 1856 Zanielski Józef 1818 -
Malużyn loco dziedzic 1860 Łempicki Adolf - -
Michałowo Wielkie ostr. właściciel folwark 1846 Grąbczewski Wojciech - -
Mierzeniec Szyszki dziedz.cz 1847 Orłowski Jakub 1815 -
Mieszki Winnica dwór 1785 Budny Walenty - ż.Marianna
Mieszki Winnica dzierż.cz XIXw. Jaskułowski Stefan - -
Mieszki Bursy Winnica dwór 1784 Jaskułowski Kacper - ż.Brygida
Mieszki Kuligi B Winnica dziedzic 1846 Gajewski Jan - Franciszek i Marianna Trzaskowie
Mieszki Leśniki Winnica właściciel cz. 1909 Mieszkowski Bolesław - -
Mieszki Przybyły Winnica dzierż.cz 1836 Borkowscy - -
Mieszki Przybyły Winnica dzierż.cz 1830-45 Borkowski Augustyn ca.1796 -
Milewo pułt. dziedzic 1847 Milewski Ferdynand - -
Milewo Wierzchonice pułt. dziedzic 1841 Milewski Tadeusz - s. Stanisława i Józefy Krośnickiej, leg.szl.KP
Milewo Wlk. Karniewo dziedzic 1846 Milewski Adam - -
Modlin Pomiechówek Posesor cz. szl. 1809 Salbruski Jan? - -
Modła mława dziedzic 1553 Mdzewski Andrzej - pisarz zakroczymski, h. Dołega
Modzele Bartłomieje Klukowo dziedzic 1846 Niemirowicz Antoni - -
Modzele Bartłomieje Klukowo właściciel cz. 1909 Piotrowski Tomasz - -
Modzele Białekozy Klukowo dzierż.cz - Wieszobędzki Jacenty ca.1779 -
Modzele Bielne Klukowo dzierż.cz - Gnatowski Ignacy ca.1775 -
Modzele Bielne Klukowo właściciel cz. 1909 Czaplicki Kazimierz - -
Modzele Bielne Klukowo właściciel folwark 1846 Grąbczewski Feliks - -
Modzele Bielne Klukowo właściciel folwark 1846 Grąbczewski Józef - -
Modzele Bilne Klukowo dziedzic 1846 Grąbczewski Józef - oraz Feliks i Wojciech
Modzele Cichawy Klukowo dziedzic 1846 Milewski Tadeusz - -
Modzele Raki Klukowo dziedzic 1846 Ostaszewski Józef - -
Modzele Raki Klukowo właściciel cz. 1909 Kamiński Władysław - -
Modzele Żelazy Klukowo właściciel cz. 1909 Czaplicki Jan i Walery - -
Mokrylas Wąsewo dziedzic 1846 Zieliński Piotr - -
Moszyn Pułtusk dziedzic 1923 Płoski Hieronim - -
Moszyno Czernice właściciel cz. 1909 Kleja Dobrosław i Maria - -
Nakwasin Orszymowo dziedzic XVIIIw. Jankowski Marcin - -
Nasielsk loco właściciel cz. 1909 Kurz Bronisław - -
Niepiekły Kroczewo właściciel cz. - Kowalewscy - -
Niestępowo Pokrzywnica dziedzic 1817 Jaroszewski - Sekr. Gener. Prefektury, też Łempice
Niestępowo Pokrzywnica dziedzic od 1815 Dembiński Jan zm.1880 Stanisław zm.1904, i ż. Bronisławy
Niestępowo Pokrzywnica dziedzic ok.1778 Wągrodzki h. Rogala - -
Niestępowo Pokrzywnica Posesor cz. szl. - Bobrownicki - po jezuitach
Niestępowo Pokrzywnica właściciel cz. 1909 Sulej Lucjan - -
Nowogród loco właściciel majoratu 1854 Szachowski J.O. Ks. - -
Obryte loco dziedzic k.XVIIIw. Chociszewski Augustyn i Marianna - po 1831 Gorczakow M.
Ochenki pułt. syn dzierż.cz - Ochenkowski Antoni 1804 -
Ochenki pułt. syn dzierż.cz - Ochenkowski Józef 1797 -
Ojrzeń Kraszewo dziedzic do 1820 Konstancja z Górskich Zaborowska - -
Ojrzeń Kraszewo dziedzic do 1824 Jordanowa Martyna - -
Ojrzeń Kraszewo dziedzic do 1824 Kicińska hr. Julianna - i Paulina siostry Zaborowskie, Bruno Kiciński hr.
Ojrzyn przasn. syn dzierż.cz - Ojrzyński Antoni 1800 -
Olbrachcice Pułtusk syn dzierż.cz - Modzelewski Ferdynand 1808 -
Olbrachcice Pułtusk syn dzierż.cz - Modzelewski Franciszek 1799 -
Olbrachcice Pułtusk syn dzierż.cz - Modzelewski Piotr Bronisław ok.1800 -
Olbrachcice Pułtusk właściciel cz. 1909 Żbikowski Daniel - -
Olszak pułt. właściciel cz. 1909-30 Jankowski Tomasz - -
Olszak Nowy pułt. właściciel cz. 1909 Jarociński Witold - -
Ołdaki Gzy dwór 1782-3 Ciemniewski Franciszek - -
Ołdaki Gzy dziedzic 1757 Ciemieńska Marianna - z d. Ołdakowska
Ołdaki Gzy dziedzic 1817 Gościcki - -
Ołdaki Gzy właściciel cz. 1909 Leski Józef - -
Opinogóra loco dziedzic od 1811 Krasiński Wincenty hr. - -
Opinogóra loco właściciel do 1800 Zalewski - 1800-02 Rola Tadeusz, potem sukcesorzy
Orły przasn. dzierż.cz 1846 Orłowski Tomasz - -
Osiek Ciechanów właściciel cz. 1909 Mościcki Jan - -
Osiek Gołymin ? dziedzic 1781 Łempiccy - Wólka Osiecka i in.
Osiek Gołymin ? dziedzic 1859 Chmielicki Aleksander 1823 -
Osiek Grn. i Dln. Gołymin ? właściciel cz. 1909 Chrzanowski Dominik - -
Ostaszewo Szyszki właściciel cz. 1909 Manuglewicz Józef i Wacław - -
Ostaszewo Szyszki dziedzic 1831 Przebendowski Konstanty hr. 1776 z. Zuzanna Zielińska, oficer WP;
Ostaszewo Szyszki dziedzic 1838 Zbierzchowski Jan 1778 ż. Franciszka Zielińska
Ostaszewo Szyszki ekonom dóbr 1841 Kanigowski Józef 1794 -
Ostaszewo Szyszki ekonom dóbr 1847 Kanigowski Szymon 1799 ż. Stefania Brzozowska ur.1816
Ostaszewo Szyszki pisarz 1835 Karwowski Wincenty 1811 -
Ostaszewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1838-41 Purzycki Mikołaj 1794 ż. Tekla Ślaska; przed 1835 dz. Lemany
Ostaszewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1844 Pruszkowski Walenty ca.1800 ż.Antonina
Ostaszewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1867-72 Kołodziejski Walenty 1829 ż. Wiktoria Chodubska ur.1831
Ostaszewo Panki Szyszki dziedz.cz 1868 Ostaszewski Władysław 1828 -
Ostaszewo Panki Szyszki dziedzic od 1741 Ostaszewski Stanisław - Ostaszewska Józefa 1857;
Ostaszewo Panki Szyszki właściciel cz. 1741 Ostaszewski (?Tomasz) - cz. Miernikowizna i Pogorzelec
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1835 Kamieński Wojciech 1800 ż. Kornela Wiśniewska ur.1805
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1837 Ostaszewski Ignacy 1799 ż. Paulina Koźniewska ur.1813
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1837 Ostaszewski Józef 1801 -
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1837 Ostaszewski Marcin 1798 -
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1842 Ostaszewski Paweł 1804 ż. Rozalia Obidzińska ur.1812
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1844 Nasierowski Franciszek - -
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1850 Ostaszewski Adam 1823 -
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1853 Grochowski Jan 1813 -
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1857 Koźniewski Ignacy 1834 -
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1857 Koźniewski Szymon 1797 -
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1857 Macierowski 1827 -
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1835-42 Ostaszewski Adam 1802 -
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1842-53 Kamieński Szymon 1793 -
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1848-52 Ostaszewski Fabian 1792 ż. ? Katarzyna
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1848-52 Ostaszewski Teodor 1824 ż. Józefa Zakrzewska
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1849-53 Długołęcki Paweł 1828 -
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1857-80 Gadomski Julian 1835 ż. Petronella Ciborowska ur.1835
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1880-2 Kamieński Tomasz - ż. Michalina Jaskułowska
Ostaszewo Pańki Szyszki posesor dzierż.cz. 1838 Bogusławski Stefan 1814 ż. Rozalia Ślaska
Ostaszewo Pańki Szyszki posesor dzierż.cz. 1844 Nasierowski Roch 1816 ż. Weronika Ostaszewska
Ostaszewo Wlk. Szyszki dziedz.cz 1688 Zieliński Józef? - podstoli
Ostaszewo Wlk. Szyszki dziedz.cz 1846 Gzowski Antoni i Katarzyna - oraz Lisiewska Marianna, rodz. Stokowskich
Ostaszewo Wlk. Szyszki dziedz.cz 1846 Klicki Paweł - -
Ostaszewo Wlk. Szyszki dziedz.cz 1846 Zbierzchowska Franciszka - z Zielińskich po ojcu 1812
Ostaszewo Wlk. Szyszki dziedz.cz 1905 Kurnatowski Edmund - -
Ostaszewo Wlk. Szyszki dziedz.cz k.XVIw Karniewski Stanisław - -
Ostaszewo Wlk. Szyszki właściciel cz. 1909 Pawlak Józef - gospodarze od pocz. XIXw.
Ostaszewo Wlk. Szyszki właściciel cz. 1909 Radwan Seweryn - -
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1839 Nasierowski Dawid 1809 ?Macierowski
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1839 Nasierowski Józef 1828 ?Macierowski
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1839 Ostaszewski Józef 1803 ż. Tekla Kowalewska
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1843 Ślaski Bonifacy 1793 z. Salomea
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1846 Czapliccy - nom.T
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1846 Goryszewski Jan i Michał - -
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1846 Milewski Wojciech - -
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1846 Ostaszewski Franciszek 1823 Franciszek ur.1803
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1846 Powiertowski Józef - -
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1846 Szlascy - nom.A, M
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1849 Załęski Franciszek 1809 -
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1851 Ostaszewski Adam 1818 -
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1851 Ostaszewski Ignacy 1800 -
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1851 Ostaszewski Ignacy 1830 ż. Balbina Maruszewska
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1854 Żakowski Józef 1822 ż. Salomea Wiśniewska
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1868 Grabowski Jan 1838 ż. Magdalena Mossakowska ur.1838
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1839-56 Kondracki Andrzej 1801 -
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1839-9 Humięcki Józef ca.1788 ż. Katarzyna Bóbr?; 1855 Ludwik i Tekla
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1848-54 Ostaszewski Marcin 1804 -
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1848-68 Ślaski Paweł 1827 ż. Józefa Żbikowska ur.1835
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1852-4 Ostaszewski Władysław 1827 -
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1856-67 Kondracki Józef 1834 ż. Konstancja Smoleńska
Ostrzyniewo Klukowo dziedz.cz 1829 Gnatowski Szymon ca.1775 ż. Marianna Zabłocka
Ostrzyniewo Klukowo dziedz.cz 1855 Grotowski Józef 1815 ż. Weronika
Ostrzyniewo Klukowo dziedz.cz - Gnatowski Jan ca.1784 syn Józefa i Agnieszki Pniewskiej
Pękowo Przewodowo dziedz.cz 2poł.XIXw. Soleccy - przed 1939 dwór Sławińskich
Pękowo Przewodowo właściciel cz. 1909 Sławiński Józef - -
Pianowo Nasielsk? dziedz.cz 1778 Skarżyńscy - 1790 Jaźwiński Ignacy; 1900 Szacherski Piotr
Pianowo Nasielsk dziedz.cz 1939 Górecki Aleksander - -
Pieścirogi Olszyny Nasielsk właściciel cz. 1909 Rejch Gustaw - -
Pijanowo Bargły Nasielsk właściciel cz. 1909 Zaremba Marcjan - -
Pijanowo Daczki Nasielsk właściciel cz. 1909 Szacherski Piotr - -
Pijanowo Pątki Nasielsk właściciel cz. 1909 Górecki Aleksander - -
Pijanowo Pątki Nasielsk właściciel cz. 1909 Pułaski Aleksander - -
Płocochowo Pułtusk dziedz.cz od 1774 Łempicki Jan - 1827 wł. rząd.
Płoniawy pułt. dziedz.cz 1860 Młodzianowski Franciszek - naczelnik cyw. pow. pułt. 1861
Pniewo loco dziedz.cz 1778 Wessel Stanisław - starosta gołubski
Pogorzelec płoc. dziedz.cz - Jański Antoni 1807-1834 brat Bogdan
Pogorzelec płoc. dziedz.cz - Jański Bogdan 1807 -
Pogorzelec płoc. dziedz.cz - Jański Stefan 1809 -
Pokrzywnica loco dziedz.cz 1817 Cichocki Józef - Sędzia Pokoju, później Winniccy
Pomianowo Wydźgi płoc. dziedz.cz - Sadkowski Ferdynand 1802-1853 -
Pomiany Ciechanów właściciel cz. 1909 Smoleński Benjamin - -
Pomiechowo Pomiechówek dziedz.cz 1820 Krzyżewski Antoni ca.1784 -
Poniaty pułt. dziedz.cz 1817 Tański - później Marian i Zofia z Kamińskich Tańska 1861;
Poniaty pułt. dziedz.cz - Mieszkowski Jan Gwalbert 1796-1877 -
Poniaty Kamionna Winnica dwór 1784 Święcki Kazimierz - Bagieński Wojciech;
Popielżyn wyszk. dziedz.cz 1817 Wągrodzka, generałowa - -
Porzowo gm. Kozłowo dziedz.cz do 1835 Gromczewski, poseł - folw.
Porzowo gm. Kozłowo właściciel cz. 1909 Markowski Olgierd - -
Powielin Serock dziedz.cz 1840-83 Dor Roman - -
Prusinowice Klukowo dziedz.cz 1822 Sułecki Kazimierz ca.1780 ż. Marianna Biennicka
Pruszki Małe A Puchały dziedz.cz 1846 Milewski Wincenty - oraz Tomasz i Mateusz
Przetycz pułt. dziedz.cz - Milewski Wiktor - s. Józefa
Przewodowo loco dziedz.cz 1799 Bartołd - potem Grąbczewski Paweł zm.1842, Joanna z Dąbskich 1v. Bartołd, 2v. Grąbczewska zm.1829; 1835 Gorczakow;
Przewodowo loco dziedz.cz - Bartold Romuald Antoni 1799 Sędzia Sądu AKP
Przytuły ostr. właściciel cz. 1909 Grochowski Roman - -
Pułtusk loco dziedz.cz - Olszewski August 1810 -
Purzyce Ciechanów właściciel cz. 1909 Smoleński Benjamin - -
Rakowo płoc. dziedz.cz - Rakowski Stefan 1805 -
Rączki Zielona dziedz.cz 1808 Milewski Władysław - ślub z Kunegundą Krośnicką /Gołymin
Rembielin przasn. dziedz.cz - Lutosławski Wincenty ok.1800 -
Rembkowo Winnica dwór 1777 Maruszewski Cyprian - ż.Katarzyna
Rembkowo Winnica dwór 1784 Mieczkowski Piotr - ż.Magdalena
Rembkowo Winnica dwór 1784-5 Modzelewski Anzelm - ż.Katarzyna
Rembkowo Winnica dziedz.cz 1817 Tański - później Marian i Zofia 1861;
Rembkowo Winnica właściciel cz. 1909 Tański Lucjan - -
Rembowo Pałuki właściciel cz. 1909 Milnewicz Konstanty - -
Rembówko Pałuki właściciel cz. 1909 Milewski Jakub - -
Rogale Gąsewo dziedz.cz - Biedrzycki Walenty ca.1797 -
Rogale Gąsewo dziedz.cz - Chełchowski Stanisław ca.1780 -
Rogowo Płoniawy? dziedz.cz 1846 Młodzianowski Józef - -
Romany loco dziedz.cz - Roman Ignacy 1790?-1834 -
Rostki Piotrowice ostr. dziedz.cz - Bogucki Adam 1802-1875 -
Rostki Piotrowice ostr. dziedz.cz - Bogucki Wiktor 1804-1875 -
Rostkowo Węgra dziedz.cz 1839 Zieliński Józef - Zielińscy od 1594 do 1840? konfiskata
Rumoka Lipowiec? dziedzic 1868 Rudowski Szymon 1827 -
Rutki Krupy Ciech. właściciel cz. 1909 Leśniewski Kajetan - -
Rutkowice - właściciel cz. 1909 Ciechomski Henryk - -
Rydzewo ? dziedzic 1760 Rydzewski Mateusz - -
Rynia Zegrze dziedzic 1817 Niziński - -
Rząśnik Wąsewo dziedzic 1846 Zielińscy - -
Rzechowo Gąsewo syn dzierż.cz - Nowodworski Marceli 1807 -
Rzeczki Ciechanów dzierż.cz 1833 Rzeczkowski Andrzej - -
Rzeczki Wlk. Ciechanów dziedzic 1833 Rzeczkowski Hipolit 1806 Dionizy synowie Andrzeja i Agnieszki Morawskiej
Sanie Dąb Kołaki dziedzic 1846 Milewski Julian - oraz Jan, Jakub
Sarnowa Góra Sońsk dziedzic do 1821 Krasiński Wincenty hr. - później Zygmunt
Sarnowo płoc. syn dziedz. - Pepłowski Jan 1798 -
Sędzimiry Szyszki dziedzic 1817 Radzicki - -
Sędzimiry Szyszki dzierż.cz 1835 Sotkowski Jan 1785 -
Sędzimiry Szyszki posesor dzierż.cz. 1854 Tarszowski Stanisław 1810 -
Sędzimiry Szyszki posesor dzierż.cz. 1874-6 Wiadrowski Władysław - ż. Antonina Panierowczyńska?
Sędzimiry Szyszki właściciel cz. 1909 Sędzimir Aleksander i Stanisław - -
Sępułki przasn. syn dzierż.cz - Kozicki Anastazy 1805 -
Siekluki Skołatowo dziedzic - Sieklucki August 1808-1881 -
Siennica folw. Winnica właściciel cz. 1909 Lasocki Kazimierz - -
Siennica Lipusy ostr. syn dzierż.cz - Siennicki Idzi 1797 ks.
Siennica Lipusy ostr. syn dzierż.cz - Siennicki Wojciech ok. 1810 -
Siennica Pietrasze Czyrzewo dzierż.cz 1846 Dąbrowski Piotr - oraz Wojciech
Skarżyno Starawieś Grzymki dzierż.cz 1846 Dąbrowski Józef - Stanisław, Bartłomiej
Skaszewo Szyszki dziedzic 1817 Wołłowicz - -
Skaszewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1852 Chamski Franciszek 1792 ?ż. Bogumiła Morawska
Skaszewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1878 Hutkiewicz Ludwik - ż. Aniela Baranowska
Skaszewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1845-47 Krasnodębski Antoni 1813 ż. Weronika Ellert; rządca 1844;
Skaszewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1872-5 Mossakowski Franciszek - ż. Filipina Gąsiorowska
Skaszewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1872-5 Mossakowski Józef - ż. Ludwika Rudzka
Skaszewo Szyszki właściciel cz. 1909 Zaleski Bogdan - -
Skaszewo Włościańskie Szyszki dziedzic 1778-83 Wołłowicz Stanisław - Dwór 2poł.XIXw. , 1939 Waśniewscy
Skaszewo Włościańskie Szyszki dziedzic od Xvw. Skaszewscy h.Chlewiska - -
Skorosze Winnica dwór 1777 Żbikowski Józef - ż.Franciszka
Skorosze Winnica właściciel cz. 1909 Tański Lucjan - -
Skórki pułt. syn włas. dóbr - Lipiński Leon 1804-1883 -
Skórznice Winnica dziedzic 1777 Zieliński Albert - oraz Stanisław
Skórznice Winnica dziedzic 1791 Czyżewski Roch - oraz Tomasz
Skórznice Winnica dzierż.cz - Ruratowski Jan 1895 -
Skubianka Zegrze dziedzic 1817 Krasiński Józef hr. - -
Slassy pułt. syn właśc. wsi - Damięcki Adam 1807 -
Sławkowo Gąsewo ekonom - Borkowski Wojciech ca.1775 -
Słończewo Szyszki właściciel cz. 1909 Ostrzyniewski Konstanty - -
Smogorzewo loco dziedzic do 1791 Mokrski Teodor i Rozalia - potem Paweł Łempicki
Smogorzewo loco właściciel cz. 1909 Fryszkowski Franciszek - -
Smogorzewo Panki loco dziedzic 1846 Łempicki Józef i Mikoaj - po Pawle
Smogorzewo Pańskie loco właściciel cz. 1909 Łempicki Bronisław - -
Smogorzewo Sędzimiry loco dziedzic 1846 Dembiński Jan - nom.B
Smogorzewo Wlk. loco dziedzic 1817 Sieraszewski - -
Smolechowo Klukowo Klukowo właściciel cz. 1909-1936 Waśniewski Piotr - -
Smosarz Pałuki właściciel cz. 1909 Kleniewski Jan - -
Smoszewo loco właściciel cz. 1909 Jaworowski Ignacy - -
Sobole Kroczewo właściciel cz. - Górski - -
Sochocin Sochocin dz. probostwa - Borkowski Antoni ca.1799 -
Soje pułt. syn dzierż.cz - Gierwatowski Józef 1799-1860 -
Sońsk loco dziedzic do 1796 Gostkowski Jan - do 1835 Paweł, później Marianna z Kozickich
Stpice pułt. syn dziedz. - Ostaszewski Józef 1806-1884 naucz. szk. powsz.
Stpice pułt. syn dziedz. - Ostaszewski Wincenty 1804 -
Strzałkowo Stupsk dziedzic 1875 Makomaski Felicjan - ż. Joanna Rudowska
Strzegocin Szyszki dziedzic 1797 Bieliński Franciszek, pisarz wlk.koron. - -
Strzegocin Szyszki dziedzic 1817 Wołłowicz Andrzej 1750-1822 ur. Litwa, ks.
Strzegocin Szyszki dziedzic 1829 Wołłowicz Stanisław - oraz Aniela z Rutkowskich
Strzegocin Szyszki dzierżawca dóbr 1844 Papi Jan - ż.Felicja
Strzegocin Szyszki ekonom 1806-12 Bartosiewicz Jan ca.1770 ż.Agnieszka Tetlińska z Garnowa, ok.1800 Jan Strzelec, prac.folw. w Garnowie
Strzegocin Szyszki rządca 1844 Gierczewski Maciej ca.1790 Dłutowski Karol, wójt gm. strzegocin l.33
Strzegocin Szyszki dziedzic 1898 Zieliński Gustaw - później Sędzimir
Strzegocin Szyszki dziedzic 1920 Kurnatowski Eryk - chodowla koni
Strzegocin Szyszki dziedzic od 1713 Wessel Jan, starosta ostrowski - ż. Brygida z Zenowiczów
Strzegocin Szyszki dziedzic od 1749 Wołłowicz - po 1850 Radziccy;
Strzemieszno Oleksy M. ostr. dzierż.cz 1846 Borkowski Antoni - synowie Jan i Jakub
Sulerzysz loco dziedzic do 1817 Kanigowski Tomasz - ż. Domicella Humięcka 2v. Zielińska
Sulerzysz loco dziedzic po 1817 Kanigowski Paweł s.Tomasza - po 1846 Franciszek, 1930 Wanda;
Sulkowo Gąsiorowo dziedzic 1817 Wołłowicz Andrzej 1750-1822 ur. Litwa, ks.
Sulnikowo Gzy dwór 1782-3 Chyliński Mikołaj, podstarości - ż.Katarzyna
Sulnikowo Gzy właściciel cz. 1909 Gogolewski Maurycy - -
Sypniewo pułt. dziedzic 1861 Uleniecka Bronisława Wanda - -
Szczawin płońsk właściciel cz. 1909 Łubieński Konstanty - -
Szczepanki Nowiny Koziczynek dzierż.cz 1846 Dzieliński Karol - oraz Mateusz
Szczerbaki Winnica dziedzic - Gnatowski Jan ca.1810 -
Szczypiorno Pomiechówek dziedzic 1809 Maruszewski Stefan 1761 ż. Ewa Młodzianowska ur.1766
Szelągi Leśnica Nowogród dziedzic 1846 Trzaska - nom.B
Szlubowo Winnica właściciel cz. 1909 Sędzimir Bronisław - -
Szulmierz ? dzierż.cz - Gierwatowski Leopold 1808 -
Szwelice loco dziedzic do 1820 Pajewski Wojciech - później maciej i Dominik
Szwelice loco dziedzic od 1821 Obidziński Andrzej - -
Szydłówko mław. dziedzic do 1796 Szydłowscy - Adam, Antoni, Kajetan bracia, synowie Teodora
Szydłówko mław. dziedzic do 1823 Pawłowski Cyprian - -
Szydłówko mław. dziedzic po 1824 Pawłowski Stanisław - i Morawscy Józef, Alfons, Henryk
Szyjki przasn. syn właśc. wsi - Glinojecki Franciszek 1808 -
Śliwowo Łopienite Nowogród dziedzic 1846 Pęski Michał - nom.A
Śliwowo Łopienite Nowogród dziedzic 1846 Śliwowscy - nom.D
Śliwowo Łopienite Nowogród dziedzic 1846 Trzaska Piotr i Marianna - nom.C
Ślubowo Winnica dziedzic 1817 Radzicki - -
Śmietanki Szyszki dziedzic 1817 Gostkowski - -
Śmietanki Szyszki dziedzic 1837 Gnatowski Franciszek 1797 ż. Prakseda Niesiorowska ur.1807
Świercze Klukowo dziedz.cz 1856 Grotowski Walenty 1814 -
Świercze Siółki Klukowo dzierż.cz 1821 Sułecki Dionizy 1798 Gołębie s.Kazimierza i Marianny z Bienickich
Świercze Siółki Klukowo dzierż.cz 1849 Biernacki Maciej - -
Świercze Siółki Klukowo dzierż.cz 1849 Kamiński Łukasz 1800 -
Świerkowo Nasielsk dziedzic 1780 Kucharski - 1812 Łempicki Jan star.Różan.
Świerkowo Nasielsk dziedzic 1923 Dzierżanowski Adam - -
Świeszewko Nasielsk dziedzic 1846 Gościcki Antoni - oraz Brulino Mł. i Wlk.
Świeszewko Nasielsk właściciel cz. 1909 Mieczyński Wacław - -
Świeszewo Nasielsk dziedzic 1846 Danielski Józef - -
Świeszewo Nasielsk właściciel cz. 1909 Godlewski Antoni - -
Święcenica Serock dziedzic 1817 Budny - -
Tarały; Gzy- Gzy dziedzic - Gościcki Ignacy zm.1886 -
Targonie przasn. syn dzierż.cz - Bagniewski Stanisław 1802 -
Targonie Krykuty Lit.C przasn. dzierż.cz 1846 Jabłoński Jan - -
Targonie Wity przasn. dzierż.cz 1846 Jabłoński Romuald - oraz Augustyn
Tąsewy Gzy dziedzic 1817 Modzelewski Dominik - od 1792
Tąsewy Gzy dzierż.cz - Milewski Ludwik ca.1812 s. Bartłomieja i Tekli
Trębki loco? syn włas. dóbr - Gościcki Arkadiusz 1805-1872 -
Trzcianka mław. dziedzic 1858 Morawski Konstanty 1828 -
Trzcianka mław. dziedzic do 1823 Pawłowski Cyprian - -
Trzcianka mław. dziedzic po 1823 Pawłowski Stanisław - i Morawscy Józef, Alfons, Henryk
Trzykosy Wąsewo dziedzic 1846 Zielińscy - -
Ujazdowo Ciechanów dziedzic do 1817 Ujazowski Franciszek - później Ignacy, Stanisław, Tański Bartłomiej
Ulatowo Żyły Chorzele dzierż.cz 1740-44 Ulatowski Franciszek - oraz Michał
Wasiły Dzierzgowo syn dzierż.cz - Wasiłowski Tomasz 1799 -
Waśniewo Szyszki dziedz.cz 1846 Waśniewski Jakub 1816 -
Waśniewo Szyszki dziedz.cz 1848 Waśniewski Józef 1787 -
Waśniewo Grabowo mław. dziedzic do 1818 Waśniewski Jan - później Mikołaj i Antoni
Watkowo Gołymin posesor dzierż.cz. 1674 Gołymińscy - -
Wąsewo loco dziedzic 1782 Zieliński Ignacy h. Świnka - -
Wdziękoń nom.H Zambrowo dzierż.cz 1846 Wiśniewski Daniel - -
Węgra loco właściciel cz. 1909 Swęszkowski Walery - -
Wierzbowo Zaburzyce - dzierż.cz 1846 Dąbrowski Kacper - -
Winnica Winnica dwór 1785 Kordowski Józef - ż.Helena
Winnica Winnica dziedzic 1846 Morawski Franciszek - -
Winnica Winnica dziedzic - Skoroszewski Franciszek - -
Winnica Winnica dziedzic - Wągrodzki Adam - pisarz zakroczymski
Winniczka Winnica dwór 1784 Gnatowski Mikołaj - ż.Katarzyna
Winniczka Winnica dziedzic 1817 Narzymski - -
Winniczka Winnica właściciel cz. 1909 Gregorowicz Stanisław - -
Wiszniewo Dąb Zambrowo dziedzic 1846 Milewski Julian - oraz Jan, Jakub
Wiszniewo Dąb A,B Zambrowo dzierż.cz 1846 Wiśniewski Bartłomiej - oraz Kazimierz, Maciej, Tomasz
Wiszniewo Dąb D Zambrowo dzierż.cz 1846 Wiśniewski Walenty - -
Witki Pokrzywnica dziedzic 1817 Włostowski - pisarz akt.
Wola Kęsy Przewodowo dzierż.cz - Żebrowski Marcin - -
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1839 Modzelewski Ignacy 1769 -
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1839 Ostaszewski Antoni 1779 -
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1840 Humięcki Ludwik 1810 ż. Tekla Łempicka ur.1800
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1843 Ostaszewski Franciszek 1813 ż. Magdalena Jabłecka ur.1819
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1849 Modzelewski Jan 1809 -
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1850 Gogolewski Antoni 1824 -
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1855 Ostaszewski Wilhelm 1831 -
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1839-49 Ostaszewski Franciszek 1809 ż. Marianna Maruszewska ur. 1809
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1843-65 Ostaszewski Jan 1803 -
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1850-2 Ostaszewski Edward 1829 -
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1850-2 Ostaszewski Franciszek 1812 ż. Józefa Kamieńska ur.1819
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1855-65 Ostaszewski Ignacy 1825 ż. Barbara Ostaszewska
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1855-68 Ostaszewski Józef 1825 ż. Honorata Niesłuchowska ur.1844
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1865-8 Ostaszewski Feliks 1838 ż. Anna Wyrzykowska ur.1835
Wola Ostaszewska Szyszki dzierż.cz 1859 Ostaszewscy - -
Wola Rańcza Szyszki dziedz.cz 1835 Modzelewski Ignacy 1770 ż. Brigida?
Wola Rańcza Szyszki właściciel cz. 1909 Manuglewicz Józef i Wacław - -
Wola Smolana Zegrze dziedzic 1817 Krasiński Józef hr. - -
Wólka Kikolska Pomiechówek Posesor cz. szl. 1820 Milewski Wojciech ca.1775 żona Agnieszka Milkiewicz
Wólka Szczawińska Szczawin właściciel cz. 1909 Engelbrech Wilhelm - -
Wólka Szczawińska Szczawin właściciel cz. 1909 Miłobędzki Antoni - -
Wrona loco właściciel cz. 1909 Grąbczewski Adam - -
Wrona loco właściciel cz. 1909 Salomonowicz Kazimierz - -
Wronino Niwa - właściciel cz. 1909 Żukowski Stanisław - -
Wrońskie Wrona właściciel cz. 1909 Jaworowski Ignacy - -
Wróblewko Pałuki właściciel cz. 1909 Rzeczkowski Witold - -
Wróblewo Ciech. właściciel cz. 1909 Wiśniewski Wincenty - oraz Piotr i Marian
Wróblewo Pałuki właściciel cz. 1909 Gościcki Antoni - -
Wróblewo Pałuki właściciel cz. 1909 Płoski Ludwik - -
Wróblewo Pałuki właściciel cz. 1909 Waśniewski Wincenty - -
Wróblewo płoc. syn dziedz. - Tański Andrzej 1795 -
Wypychy Pniewo dziedzic 1846 Kozłowski Karol - -
Wyrzyki Małe Klukowo dziedzic 1827 Murawski Jan 1795 -
Wyrzyki Małe Klukowo dzierż.cz 1836 Borkowski Antoni 1799 brat Jakuba, Marianna Krajewska
Wyrzyki Małe Klukowo Posesor cz. szl. - Śliwiński Jan ca.1777 -
Wyrzyki Małe Klukowo posesor dzierż.cz. 1827 Śliwiński Jan 1795 ż. Józefa Kurant
Wyrzyki Wielkie Klukowo dzierż.cz 1833 Borkowski Jan 1806 syn Jakuba i Krystyny Siekluckiej, 1835 ekonom,
Wyrzyki Wielkie Klukowo dzierż.cz 1833 Milewski Jan ca.1785 -
Wyrzyki Wielkie Klukowo dzierż.cz 1833 Ślubowski Jan ca.1811 -
Wyrzyki Wielkie Klukowo dzierż.cz - Borkowski Jakub ca.1805 -
Wyrzyki Wielkie Klukowo dzierż.cz - Wyrzykowski Wojciech ca.1797 -
Wyrzyki Wielkie Klukowo dzierż.cz. szl. - Wyrzykowski Teodor ca.1800 -
Wyrzyki Wielkie Klukowo Posesor cz. szl. - Rutkowski Franciszek ca.1795 -
Wysoce Chojny Wąsewo dziedzic 1846 Opęchowski Maciej - -
Wysoce Chojny Wąsewo dziedzic 1846 Wysocki Andrzej - po Janie Wysockim
Wysocki Gzy dwór 1782 Modzelewski Józef - ż.Marianna
Wysocki Gzy dziedzic 1846 Ludwika z Chełchowskich Wróblewska - -
Wysocki Gzy właściciel cz. 1909 Wróblewski Stanisław - -
Wysocki Gzy właściciel cz. 1930 Grąbczewski Władysław - nr. 157
Wyszków loco dziedzic 1921 Gromczewski - folwark
Wyszyny mław. dziedzic 1830 Łebkowski Rajmund Feliks - -
Zabłocie Serock dziedzic 1817 Budny - -
Zaborów - właściciel cz. 1909 Łubieński Konstanty - -
Zagajewo - właściciel cz. 1909 Klukowski Konstanty - -
Zagroby Zegrze dziedzic 1817 Krasiński Józef hr. - -
Zakliczewo Maków właściciel cz. 1860 Niżyński Bronisław - Tow.Roln.
Zakroczym loco Naddzierż. ekonomii 1808 Karski Antoni 1760 ż. Ludwika Czapska ur.1770
Zakrzewo Stare, B Zambrowo dzierż.cz 1846 Dąbrowski Józef - oraz Zuzanna
Zalesie Grzymały Gzy dzierż.cz 1845 Łempicki Walenty ca.1785 -
Zalesie Lenki Przewodowo dzierż.cz - Gnatowski Wojciech - -
Zalesie Nowe A,C,D Rutki dzierż.cz 1846 Dąbrowski Adam - oraz Tomasz i Katarzyna, Tomasz i Barbara
Zambrzyce Króle Rutki dziedzic 1846 Milewski Józef - -
Zambrzyce Króle A,E, Rutki dzierż.cz 1846 Dąbrowski Piotr - -
Zaremby Góry Leśne Rosochate dzierż.cz 1846 Dąbrowski Antoni - oraz Stanisław
Zatory loco dziedzic 1846 Skarżyński Rajmund - -
Zatory loco właściciel cz. 1909 Iżycki Józef - -
Zatory loco właściciel cz. 1909 Milewski Jakub - -
Zawady Gołymin? dziedzic 1781 Kiccy - -
Zberoż przasn. syn dziedz. - Olszewski Leon 1805-1870 -
Zbroszki Winnica dwór 1777-85 Górski Tomasz PR - rejent
Zbroszki Winnica dziedzic 1846 Miessowski Antoni - -
Zbroszki Winnica właściciel cz. 1909 Gregorowicz Stanisław - -
Zbyszyn płoc. syn dzierż.cz - Starczewski Ignacy 1806 -
Zegrze Zegrze dziedzic 1817 Krasiński Józef hr. - -
Zeńbok loco admin. i dzierż. wsi 1796 Milewski Wojciech - ślub z Eleonorą Kowalewską /Golymin
Zeńbok loco dziedzic od 1824 Grąbczewski Paweł zm.1842 poseł, sędzia pok.pow. pułt.
Zeromin Gzy dziedzic 1817 Smolski - od 1766
Zielona przasn. właściciel cz. 1909 Ojrzyński Józef - -
Żebry Gzy dziedzic 1846 Zebrowski Gabriel z synem Wiktorem - -
Żebry Falbogi Gzy dziedzic 1817 Sowiński - od 1765
Żebry Falbogi Gzy dziedzic 1846 Sawiński Józef - -
Żebry Falbogi Gzy właściciel cz. 1909 Rzeczkowski Mikołaj - -
Żebry Falbogi Szyszki właściciel cz. 1909 Górecki Tomasz - -
Żebry Starawieś ostr. dzierż.cz 1846 Borkowski Jan - oraz Kacper, Adam
Żebry Taraty Gzy dwór 1782-3 Ostaszewski Józef - Katarzyna gospodyni,
Żebry Taraty Gzy dzierż.cz 1806 Ostaszewski Marcin - -
Żebry Wirzchlas ostr. dzierż.cz 1846 Borkowski Kazimierz - -
Żebry Włosty Gzy dzierż.cz 1782 Orłowski Gabriel - wd.
Żebry Włosty Gzy dwór 1783 Modzelewski Józef - ż.Marianna
Żebry Włosty Gzy dziedzic 1817 Pokrzywnicki - -
Żeromin Gzy dziedzic 1757-60 Bogusz Kazimierz - -
Żeromino Wlk. Gzy właściciel cz. 1909 Ołdakowski Franciszek - -
Żmijewo Gaje Żmijewo dziedzic 1760 Klicki Łukasz, Walentyn - -
Żmijewo Gaje Żmijewo dzierż.cz - Smoleński Franciszek ca.1787 -
Żmijewo Gaje Żmijewo dzierż.cz - Smoleński Jan ca.1788 -
Żmijewo Gaje Żmijewo Posesor cz. szl. - Jankowski Jan ca.1799 -
Żochy Kraszewo dziedzic 1846 Antonowicz Piotr - Szostaki, Wielkie, Brodziencino
Żochy Kraszewo dziedzic do 1809 Brzozowski Jan Wojciech - później Wiktoria z Brzozowskich Antonowicz
Żochy Bodzęcino Kraszewo właściciel cz. 1909 Łuniewski Antoni - -
Żochy Wielkie Kraszewo właściciel cz. 1909 Choromański Józef - -

Opracowanie na podstawie materiałów